A700D107M006ATE015
Manufacturer:KEMET
Avnet Manufacturer Part #: A700D107M006ATE015
Secondary Manufacturer Part#: A700D107M006ATE015
Description Value
100 uF
20%
Surface Mount
15 mOhm
2000 hours @ 125°C
MSL 3 - 168 hours
125 °C
-55 °C
2.8 mm
7.3 mm
4.3 mm
4100 mA
6.3 V