3851C-166-103BL
Manufacturer:Bourns
Avnet Manufacturer Part #: 3851C-166-103BL
Secondary Manufacturer Part#: 3851C-166-103BL
Description Value
Slotted
1
125 °C
-1 °C
Panel Mount|Through Hole
PC Pin
1 W
19.05 mm
3851 Series
19.05 mm
± 20%
Conductive Plastic
3.18 mm
12.7 mm
± 1000ppm/°C ppm/°C
10 kOhm