RT0603BRD078K25L
Manufacturer:YAGEO
Product Category: Resistors, Surface Mount Resistors
Avnet Manufacturer Part #: RT0603BRD078K25L
Secondary Manufacturer Part#: RT0603BRD078K25L
Description Value
MSL 1 - Unlimited
155 °C
-55 °C
0.1 W
1.6 mm
RT Series
0.8 mm
8.98
Thin Film
Thin Film
25 ppm/°C
75 V