RC0603FR-0731R6L
Manufacturer:YAGEO
Product Category: Resistors, Surface Mount Resistors
Avnet Manufacturer Part #: RC0603FR-0731R6L
Secondary Manufacturer Part#: RC0603FR-0731R6L
Description Value
MSL 1 - Unlimited
-55 °C
0.1 W
1.6 mm
RC Series
0.8 mm
31.6
Thick Film
General Purpose
100 ppm/°C
75 V