Y1633100K000T9R
Ultra High-Precision Resistor Metal Foil 100kOhm 0.01% T/R
Manufacturer:VPG Foil Resistors
Product Category: Resistors, Surface Mount Resistors
Avnet Manufacturer Part #: Y1633100K000T9R
Secondary Manufacturer Part#: Y1633100K000T9R
Description Value
600 mW
6.35 mm
VFCP Series
3.2 mm
100 kOhm
± 0.01%
2512 [6432 Metric]
Metal Foil
Precision
± 0.2ppm/°C
220 V