TNPW060345R3BEEN
SMD Chip Resistor, 45.3 Ohm, ± 0.1%, 125 mW, 0603 [1608 Metric], Thin Film, High Stability
Manufacturer:Vishay
Product Category: Resistors, Surface Mount Resistors
Avnet Manufacturer Part #: TNPW060345R3BEEN
Secondary Manufacturer Part#: TNPW060345R3BEEN
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • Superior moisture resistivity (85 °C; 85 % RH)
  • AEC-Q200 qualified (sizes 0402 to 1206)
  • Single lot date code (optional)
  • Sulfur resistance verified according to ASTM B 809
Technical Attributes
Find Similar Parts
Description Value
125 °C
-55 °C
0.125 W
1.6 mm
TNPW e3 Series
0.85 mm
AEC-Q200
45.3
Thin Film
Sulfur Resistant
25 ppm/K
75 V