TNPU0603100KBZEN00
Manufacturer:Vishay
Product Category: Resistors, Surface Mount Resistors
Avnet Manufacturer Part #: TNPU0603100KBZEN00
Secondary Manufacturer Part#: 91T9817
Description Value
125 °C
-55 °C
0.1 mW
1.6 mm
TNPU e3 Series
0.85 mm
AEC-Q200
100 kOhm
0.1
Thin Film
Ultra Precision
5 ppm/K
75 V