T95R687K6R3ESSS
Surface Mount Tantalum Capacitor, 680 uF, 6.3 V, 2824 [7260 Metric], ± 10%, 0.090 Ohm, R Size Code
Manufacturer:Vishay
Avnet Manufacturer Part #: T95R687K6R3ESSS
Secondary Manufacturer Part#: T95R687K6R3ESSS
Description Value
680 uF
± 10%
2824 [7260 Metric]
0.090 Ohm
R
125 °C
-55 °C
3.5 mm
7.2 mm
TANTAMOUNT T95 Series
6 mm
6.3 V