T95R686K025CSSS
Surface Mount Tantalum Capacitor, 68 uF, 25 V, 2824 [7260 Metric], ± 10%, 0.200 Ohm, R Size Code
Manufacturer:Vishay
Avnet Manufacturer Part #: T95R686K025CSSS
Secondary Manufacturer Part#: T95R686K025CSSS
Description Value
68 uF
± 10%
2824 [7260 Metric]
0.200 Ohm
R
MSL 2A - 4 weeks
125 °C
-55 °C
3.5 mm
7.2 mm
TANTAMOUNT T95 Series
6 mm
25 V