T95R397M6R3HSSS
Surface Mount Tantalum Capacitor, 390 uF, 6.3 V, 2824 [7260 Metric], ± 20%, 0.130 Ohm, R Size Code
Manufacturer:Vishay
Avnet Manufacturer Part #: T95R397M6R3HSSS
Secondary Manufacturer Part#: T95R397M6R3HSSS
Description Value
390 uF
± 20%
2824 [7260 Metric]
0.130 Ohm
R
MSL 2A - 4 weeks
125 °C
-55 °C
3.5 mm
7.2 mm
TANTAMOUNT T95 Series
6 mm
6.3 V