T95R187K016CSSS
Surface Mount Tantalum Capacitor, 180 uF, 16 V, 2824 [7260 Metric], ± 10%, 0.130 Ohm, R Size Code
Manufacturer:Vishay
Avnet Manufacturer Part #: T95R187K016CSSS
Secondary Manufacturer Part#: T95R187K016CSSS
Description Value
180 uF
± 10%
2824 [7260 Metric]
0.130 Ohm
R
MSL 2A - 4 weeks
125 °C
-55 °C
3.5 mm
7.2 mm
TANTAMOUNT T95 Series
6 mm
16 V