T95R156M050ESSS
Surface Mount Tantalum Capacitor, 15 uF, 50 V, 2824 [7260 Metric], ± 20%, 0.400 Ohm, R Size Code
Manufacturer:Vishay
Avnet Manufacturer Part #: T95R156M050ESSS
Secondary Manufacturer Part#: T95R156M050ESSS
Description Value
15 uF
± 20%
2824 [7260 Metric]
0.400 Ohm
R
125 °C
-55 °C
3.5 mm
7.2 mm
TANTAMOUNT T95 Series
6 mm
50 V