T95D477M6R3HSSS
Surface Mount Tantalum Capacitor, 470 uF, 6.3 V, 2917 [7343 Metric], ± 20%, 0.130 Ohm, D Size Code
Manufacturer:Vishay
Avnet Manufacturer Part #: T95D477M6R3HSSS
Secondary Manufacturer Part#: T95D477M6R3HSSS
Description Value
470 uF
± 20%
2917 [7343 Metric]
0.130 Ohm
D
MSL 2A - 4 weeks
125 °C
-55 °C
2.8 mm
7.4 mm
TANTAMOUNT T95 Series
4.3 mm
6.3 V