T95D336M025ESSS
Surface Mount Tantalum Capacitor, 33 uF, 25 V, 2917 [7343 Metric], ± 20%, 0.260 Ohm, D Size Code
Manufacturer:Vishay
Avnet Manufacturer Part #: T95D336M025ESSS
Secondary Manufacturer Part#: T95D336M025ESSS
Description Value
33 uF
± 20%
2917 [7343 Metric]
0.260 Ohm
D
125 °C
-55 °C
2.8 mm
7.4 mm
TANTAMOUNT T95 Series
4.3 mm
25 V