T95D157K016HSSS
Surface Mount Tantalum Capacitor, 150 uF, 16 V, 2917 [7343 Metric], ± 10%, 0.140 Ohm, D Size Code
Manufacturer:Vishay
Avnet Manufacturer Part #: T95D157K016HSSS
Secondary Manufacturer Part#: T95D157K016HSSS
Description Value
150 uF
± 10%
2917 [7343 Metric]
0.140 Ohm
D
MSL 2A - 4 weeks
125 °C
-55 °C
2.8 mm
7.4 mm
TANTAMOUNT T95 Series
4.3 mm
16 V