T95C106M025LSSS
Surface Mount Tantalum Capacitor, 10 uF, 25 V, 2812 [7132 Metric], ± 20%, 0.570 Ohm, C Size Code
Manufacturer:Vishay
Avnet Manufacturer Part #: T95C106M025LSSS
Secondary Manufacturer Part#: T95C106M025LSSS
Description Value
10 uF
± 20%
2812 [7132 Metric]
0.570 Ohm
C
125 °C
-55 °C
2.5 mm
7.1 mm
TANTAMOUNT T95 Series
3.2 mm
25 V