SFR25H0001001FR500
Manufacturer:Vishay
Product Category: Resistors, Through Hole Resistors
Avnet Manufacturer Part #: SFR25H0001001FR500
Secondary Manufacturer Part#: SFR25H0001001FR500
Description Value
155 °C
-55 °C
0.5 mW
2.5 mm
7.5 mm
SFR25H Series
1 kOhm
1
Axial Leaded
Metal Film
General Purpose
100.0000 ppm/°C
350 V