RSK33N50KF50KD
Voltage Divider, 50 kOhm, 50 kOhm, 1:1, ± 25 ppm/°C, 3-Pin, Surface Mount
Manufacturer:Vishay
Product Category: Resistors, Voltage Dividers
Avnet Manufacturer Part #: RSK33N50KF50KD
Secondary Manufacturer Part#: RSK33N50KF50KD
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • Low TCR < 25 ppm/°C
  • Rapid Rise Time
  • Low Noise < - 35 dB
  • High temperature version (up to 230 °C)
  • Wirebondable
  • Stability 0.03 % (2000 h, rated power, at + 70 °C)
Technical Attributes
Find Similar Parts
Description Value
± 25ppm/°C
± 1%
3
155 °C
-55 °C
± 0.5%
50 kOhm
50 kOhm
303
Surface Mount
± 5ppm/°C