PR02000203301JR500
Manufacturer:Vishay
Product Category: Resistors, Through Hole Resistors
Avnet Manufacturer Part #: PR02000203301JR500
Secondary Manufacturer Part#: PR02000203301JR500
Description Value
155 °C
-55 °C
2.0000 W
3.9 mm
12 mm
PR02 Series
AEC-Q200
3.3
Axial Leaded
Metal Film
Power
250.0000 ppm/°C
500 V