PLT1206Z5000AST5
Res Thin Film 1206 500Ohm 0.05% 2/5W ±5ppm/°C Molded T/R
Manufacturer:Vishay
Product Category: Resistors, Surface Mount Resistors
Avnet Manufacturer Part #: PLT1206Z5000AST5
Secondary Manufacturer Part#: PLT1206Z5000AST5
Description Value
0.4 W
PLT Series
500
Thin Film
Precision
5 ppm/°C
200 V