PLT0603Z8662BST0
Res Thin Film 0603 86.6kOhm 0.1% 3/20W ±5ppm/°C Molded T/R
Manufacturer:Vishay
Product Category: Resistors, Surface Mount Resistors
Avnet Manufacturer Part #: PLT0603Z8662BST0
Secondary Manufacturer Part#: PLT0603Z8662BST0
Description Value
0.15 W
PLT Series
86.6
Thin Film
Precision
5 ppm/°C
75 V