PLT0603Z8662BST0
Res Thin Film 0603 86.6kOhm 0.1% 3/20W ±5ppm/°C Molded T/R
Click image to enlarge
Manufacturer:Vishay
Product Category:
Resistors, Surface Mount Resistors
Avnet Manufacturer Part #: PLT0603Z8662BST0
Secondary Manufacturer Part#: PLT0603Z8662BST0
|---|---|---|
| 0.15 W | ||
| PLT Series | ||
| Thin Film | ||
| Precision | ||
| 5 ppm/°C | ||
| 75 V |