PAT1206E1092BST1
Res Thin Film 1206 10.9kOhm 0.1% 2/5W ±25ppm/°C Molded T/R
Manufacturer:Vishay
Product Category: Resistors, Surface Mount Resistors
Avnet Manufacturer Part #: PAT1206E1092BST1
Secondary Manufacturer Part#: PAT1206E1092BST1
Description Value
0.4 W
PAT Series
10.9
Thin Film
25 ppm/°C
200 V