PAT0402E2050BST1
Res Thin Film 0402 205Ohm 0.1% 1/20W ±25ppm/°C Molded T/R
Manufacturer:Vishay
Product Category: Resistors, Surface Mount Resistors
Avnet Manufacturer Part #: PAT0402E2050BST1
Secondary Manufacturer Part#: PAT0402E2050BST1
Description Value
0.05 W
PAT Series
205
Thin Film
25 ppm/°C
75 V