MMU0102AC1100GB100
Res Thin Film 0805 110 Ohm 2% 1/5W ±50ppm/°C Conformal Melf SMD Blister T/R
Manufacturer:Vishay
Product Category: Resistors, Surface Mount Resistors
Avnet Manufacturer Part #: MMU0102AC1100GB100
Secondary Manufacturer Part#: MMU0102AC1100GB100
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • Specialty product for RF applications
  • Low-inductance non-helical trimmed product
  • Suitable for more than 10 GHz