MKP385616025JPI2T0
Power Film Capacitor, Metallized PP, Radial Box - 2 Pin, 16 uF, ± 5%, Through Hole, 160 V, 250 V
Avnet Manufacturer Part #: MKP385616025JPI2T0
Secondary Manufacturer Part#: MKP385616025JPI2T0
|---|---|---|
| 16 uF | ||
| ± 5% | ||
| Radial Box - 2 Pin | ||
| GRADE II (Test Condition A) | ||
| 37.5 mm | ||
| 110 °C | ||
| -55 °C | ||
| 38.5 mm | ||
| 42 mm | ||
| MKP385 Series | ||
| 21.5 mm | ||
| 160 V | ||
| 250 V |