MKP385443200JPP2T0
Power Film Capacitor, Metallized PP, Radial Box - 2 Pin, 0.43 uF, ± 5%, Through Hole, 600 V, 2 kV
Manufacturer:Vishay
Avnet Manufacturer Part #: MKP385443200JPP2T0
Secondary Manufacturer Part#: MKP385443200JPP2T0
Description Value
0.43 uF
± 5%
Radial Box - 2 Pin
Through Hole
Metallized PP
GRADE II (Test Condition A)
37.5 mm
110 °C
-55 °C
38.5 mm
42 mm
MKP385 Series
21.5 mm
600 V
2 kV