MKP385382025JB02W0
Power Film Capacitor, Metallized PP, Radial Box - 2 Pin, 0.082 uF, ± 5%, Through Hole, 160 V, 250 V
Manufacturer:Vishay
Avnet Manufacturer Part #: MKP385382025JB02W0
Secondary Manufacturer Part#: MKP385382025JB02W0
Description Value
0.082 uF
± 5%
Radial Box - 2 Pin
GRADE II (Test Condition A)
5 mm
110 °C
-55 °C
11 mm
7.2 mm
MKP385 Series
6 mm
160 V
250 V