MKP385320025JCM2B0
Power Film Capacitor, Metallized PP, Radial Box - 2 Pin, 0.02 uF, ± 5%, Through Hole, 160 V, 250 V
Manufacturer:Vishay
Avnet Manufacturer Part #: MKP385320025JCM2B0
Secondary Manufacturer Part#: MKP385320025JCM2B0
Description Value
0.02 uF
± 5%
Radial Box - 2 Pin
GRADE II (Test Condition A)
7.5 mm
110 °C
-55 °C
8 mm
10 mm
MKP385 Series
3 mm
160 V
250 V