MKP385227125JC02W0
Power Film Capacitor, Metallized PP, Radial Box - 2 Pin, 2700 pF, ± 5%, Through Hole, 450 V, 1.25 kV
Manufacturer:Vishay
Avnet Manufacturer Part #: MKP385227125JC02W0
Secondary Manufacturer Part#: MKP385227125JC02W0
Description Value
2700 pF
± 5%
Radial Box - 2 Pin
Through Hole
Metallized PP
GRADE II (Test Condition A)
7.5 mm
110 °C
-55 °C
11.5 mm
10 mm
MKP385 Series
6 mm
450 V
1.25 kV