MKP1848645094Y5
Manufacturer:Vishay
Avnet Manufacturer Part #: MKP1848645094Y5
Secondary Manufacturer Part#: MKP1848645094Y5
Description Value
45 uF
5%
Through Hole
PC Pin
20 V/us
5 mOhm
GRADE II (Test Condition A)
52.5 mm
105 °C
-40 °C
-888
900 A
-888
45 mm
57.5 mm
45 mm
16.5 A
900 V