MKP1839322251R
Power Film Capacitor, 0.022 uF, 160 V, 250 V, ± 1%, Metallized PP, Axial Leaded, Through Hole
Manufacturer:Vishay
Avnet Manufacturer Part #: MKP1839322251R
Secondary Manufacturer Part#: MKP1839322251R
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • Precision capacitor, tolerance 1 % and 2 %. Intermediate values are available of the E96 serie