MCT0603MD2002BP100
SMD Chip Resistor, 20 kOhm, ± 0.1%, 210 mW, 0603 [1608 Metric], Thin Film, High Stability
Manufacturer:Vishay
Product Category: Resistors, Surface Mount Resistors
Avnet Manufacturer Part #: MCT0603MD2002BP100
Secondary Manufacturer Part#: MCT0603MD2002BP100
Description Value
175 °C
-55 °C
210 mW
1.55 mm
MCT 0603 AT Series
0.85 mm
AEC-Q200
20 kOhm
± 0.1%
0603 [1608 Metric]
Thin Film
High Stability
± 25ppm/K
75 V