MCT0603MD1001BP100
MCT 0603-25 0.1% AT P1 1K0
Manufacturer:Vishay
Product Category: Resistors, Surface Mount Resistors
Avnet Manufacturer Part #: MCT0603MD1001BP100
Secondary Manufacturer Part#: MCT0603MD1001BP100
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • Superior temperature cycling robustness
  • AEC-Q200 qualified
Technical Attributes
Find Similar Parts
Description Value
155 °C
-55 °C
0.1 mW
1.55 mm
MCT Series
0.85 mm
AEC-Q200
1 kOhm
0.1
Thin Film
Sulfur Resistant
25.0000 ppm/°C
75 V