MCT06030D2871BP100
Manufacturer:Vishay
Product Category: Resistors, Surface Mount Resistors
Avnet Manufacturer Part #: MCT06030D2871BP100
Secondary Manufacturer Part#: MCT06030D2871BP100
Description Value
125 °C
-55 °C
100 mW
1.55 mm
MCT0603 Series
0.85 mm
2.87 kOhm
± 0.1%
0603 [1608 Metric]
Thin Film
Precision
± 25ppm/°C
75 V