MCT06030C4702FP500
Manufacturer:Vishay
Product Category: Resistors, Surface Mount Resistors
Avnet Manufacturer Part #: MCT06030C4702FP500
Secondary Manufacturer Part#: MCT06030C4702FP500
Description Value
125 °C
-55 °C
0.1 mW
1.55 mm
MCT Series
0.85 mm
47 kOhm
1
Thin Film
Sulfur Resistant
50.0000 ppm/°C
75 V