MCT06030C3309FP500
Manufacturer:Vishay
Product Category: Resistors, Surface Mount Resistors
Avnet Manufacturer Part #: MCT06030C3309FP500
Secondary Manufacturer Part#: MCT06030C3309FP500
Description Value
155 °C
-55 °C
125 mW
1.55 mm
MCT 0603 Series
0.85 mm
33 Ohm
± 1%
0603 [1608 Metric]
Thin Film
Professional
± 50ppm/K ppm/°C
75 V