MBB02070C2371FRP00
Resistor, 2.37 kOhm, ± 1%, 600 mW, 350 V, Axial Leaded, Metal Film (Thin Film), Professional
Manufacturer:Vishay
Product Category: Resistors, Through Hole Resistors
Avnet Manufacturer Part #: MBB02070C2371FRP00
Secondary Manufacturer Part#: MBB02070C2371FRP00
Description Value
155 °C
-55 °C
600 mW
2.5 mm
6.5 mm
MBB Series
AEC-Q200
2.37 kOhm
± 1%
Axial Leaded
Metal Film (Thin Film)
Professional
± 50ppm/K ppm/°C
350 V