FC0603E50R0BST1
Manufacturer:Vishay
Product Category: Resistors, Surface Mount Resistors
Avnet Manufacturer Part #: FC0603E50R0BST1
Secondary Manufacturer Part#: FC0603E50R0BST1
Description Value
155 °C
-55 °C
125 mW
1.626 mm
FC Series
0.813 mm
50 Ohm
± 0.1%
0603 [1608 Metric]
Thin Film
High Frequency
± 25ppm/°C
50 V