CWR06NC475KB/PR
Surface Mount Tantalum Capacitor, 4.7 uF, 50 V, 2815 [7238 Metric], ± 10%, 1.5 Ohm, H Size Code
Manufacturer:Vishay
Avnet Manufacturer Part #: CWR06NC475KB/PR
Secondary Manufacturer Part#: CWR06NC475KB/PR
Description Value
4.7 uF
± 10%
2815 [7238 Metric]
1.5 Ohm
B
H
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
2.79 mm
7.24 mm
TANTAMOUNT CWR06 Series
3.81 mm
MIL-PRF-55365/04
50 V