CRCW080550M0JPEAHR
D12/CRCW0805-HR 500 50M 5% ET1 e3
Manufacturer:Vishay
Product Category: Resistors, Surface Mount Resistors
Avnet Manufacturer Part #: CRCW080550M0JPEAHR
Secondary Manufacturer Part#: CRCW080550M0JPEAHR
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • High resistance values (up to 470M)
  • Suitable for voltage dividers and hybrids
  • Metal glaze on high quality ceramic
Technical Attributes
Find Similar Parts
Description Value
MSL 1 - Unlimited
155 °C
-55 °C
0.125 mW
2 mm
CRCW-HR e3 Series
1.25 mm
50 MOhm
5
Thick Film
General Purpose
500 ppm/K
150 V