CRCW08051K50FKEA
Manufacturer:Vishay
Product Category: Resistors, Surface Mount Resistors
Avnet Manufacturer Part #: CRCW08051K50FKEA
Secondary Manufacturer Part#: CRCW08051K50FKEA
Description Value
MSL 1 - Unlimited
155 °C
-55 °C
125 mW
2 mm
CRCW Series
1.25 mm
AEC-Q200
1.5 kOhm
± 1%
0805 [2012 Metric]
Thick Film
General Purpose
± 100ppm/K ppm/K
150 V