CRCW040210R0FKED
Manufacturer:Vishay
Product Category: Resistors, Surface Mount Resistors
Avnet Manufacturer Part #: CRCW040210R0FKED
Secondary Manufacturer Part#: 27W3848
Description Value
MSL 1 - Unlimited
155 °C
-55 °C
0.0625 mW
1 mm
CRCW e3 Series
0.5 mm
AEC-Q200
10 Ohm
1
Thick Film
General Purpose
100 ppm/K
75 V