CRCW0402100KFKED
Manufacturer:Vishay
Product Category: Resistors, Surface Mount Resistors
Avnet Manufacturer Part #: CRCW0402100KFKED
Secondary Manufacturer Part#: CRCW0402100KFKED
Description Value
MSL 1 - Unlimited
155 °C
-55 °C
0.0625 mW
1 mm
CRCW e3 Series
0.5 mm
AEC-Q200
100 kOhm
1
Thick Film
General Purpose
100 ppm/K
75 V