BFC237934434
Power Film Capacitor, 0.43 uF, 100 V, 160 V, ± 5%, Metallized PP, Radial Box - 2 Pin, Through Hole
Manufacturer:Vishay
Avnet Manufacturer Part #: BFC237934434
Secondary Manufacturer Part#: BFC237934434
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • Low loss dielectric
  • Capacitance range: 0.01 µF to 6.2 µF