BFC237874114
Power Film Capacitor, 0.11 uF, 400 V, 1 kV, ± 5%, Metallized PP, Radial Box - 2 Pin, Through Hole
Manufacturer:Vishay
Avnet Manufacturer Part #: BFC237874114
Secondary Manufacturer Part#: BFC237874114
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • 15 mm to 27.5 mm pitch
  • Capacitance range: 0.002 µF to 0.68 µF