BFC237368224
Manufacturer:Vishay
Avnet Manufacturer Part #: BFC237368224
Secondary Manufacturer Part#: BFC237368224
Description Value
0.22 uF
± 5%
Radial Box - 2 Pin
Through Hole
GRADE II (Test Condition A)
15 mm
105 °C
-55 °C
16.5 mm
17.5 mm
10 mm
250 V
630 V