BFC237324824
Manufacturer:Vishay
Avnet Manufacturer Part #: BFC237324824
Secondary Manufacturer Part#: BFC237324824
Description Value
0.82 uF
± 5%
Radial Box - 2 Pin
Through Hole
GRADE II (Test Condition A)
15 mm
105 °C
-55 °C
11 mm
17.5 mm
5 mm
63 V
100 V