BFC237166683
Film Capacitor, 0.068 uF, 63 V, 100 V, ± 5%, Metallized PET, Radial Box - 2 Pin
Manufacturer:Vishay
Avnet Manufacturer Part #: BFC237166683
Secondary Manufacturer Part#: BFC237166683
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • 7.62 mm lead pitch. Supplied loose in box and taped on reel or ammopack