BFC237025224
Film Capacitor, 0.22 uF, 63 V, 100 V, ± 10%, Metallized PET, Radial Box - 2 Pin
Manufacturer:Vishay
Avnet Manufacturer Part #: BFC237025224
Secondary Manufacturer Part#: BFC237025224
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • 5.08 mm lead pitch